اخبار

با حضور رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برندگان دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری با محوریت بانک اقتصادنوین معرفی شدند

1395/12/23

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه دومین جشنواره "نقد صنعت بانکداری- با محوریت بانک اقتصادنوین" برگزیدگان این جشنواره مورد قدردانی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، جمعی از مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی، اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، معاونین، مدیران و روسای شعب بانک اقتصادنوین و مدیران عامل شرکت‌های وابسته این بانک، اعضای شورای داوری و نمایندگان رسانه‌های گروهی برگزار شد.

در این مراسم رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری با محوریت بانک اقتصادنوین و ابراز امیدواری برای استمرار برگزاری این جشنواره از بانک اقتصادنوین برای این ابتکار عمل ارزشمند و استمرار آن قدردانی کرد و گفت: برگزاری این جشنواره فضای مناسبی را برای شناخت مسایل و مشکلات حاکم بر نظام بانکی فراهم می‌کند و در چنین شرایطی می‌توان راهکار مناسب را برای حل این مشکلات و معضلات پیدا کرد.

وی اظهار داشت: آحاد مردم جامعه در هر طبقه و گروهی با بانک‌ها ارتباط دارند و انعکاس نظرات و ارائه راهکارها و ذره بین بر روی نقاط ضعف گذاشتن و ضعف‌ها را منصفانه منعکس کردن، فضایی را درست می‌کند که بانک‌ها بتوانند تصمیم‌های درستی را در برای ارتقا و افزایش کارایی و بهره‌وری اتخاذ نمایند.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تحقق هدف‌گذاری انجام شده برای پرداخت 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: اکنون بالغ بر 16 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

در ادامه این مراسم علی اصغر سفری مدیرعامل بانک اقتصادنوین نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه نظام بانکی کشور در حساس‌ترین شرایط خویش قرار دارد و عبور از این شرایط جز با نقد عالمانه و منصفانه محقق نخواهد شد، گفت: دست آورد مثبت برگزاری این جشنواره و افزایش مشارکت و حضور شرکت کنندگان در جشنواره تخصصی نقد صنعت بانکداری نشان دهنده مقبولیت این جشنواره است که به امید خدا برگزاری این جشنواره در سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های ویژه بانک مرکزی در این رویداد و ارزشمند شمردن آن در برگزاری این رویداد رسانه‌ای گفت: بی تردید بانک اقتصادنوین به نمایندگی از همه بانک‌های کشور مفتخر است تا در برابر شما روزنامه‌نگاران و خبرنگاران عرصه نظام بانکی سر تعظیم فرود آورد و از راهی که تحت عنوان نقد نظام بانکی گشوده بر خود ببالد و شاید یکی از دلایل آن وجوه اشتراک باور به بخش خصوصی در نظام بانکداری با رسانه‌ها به عنوان رکن پنجم دموکراسی و مردم سالاری دینی است. این وجه مشترک گرچه در کلیت نظام بانکداری و در پرتوی توسعه اقتصادی با جلب سرمایه‌گذاری‌ها و سپردن امور به دست مردم و بخش خصوصی، نمود جدی دارد اما تا تحقق همه این آرمان، هنوز ما و رسانه‌ها راه درازی در پیش داریم.

در ادامه مراسم دکتر مجید رضاییان رئیس شورای داوران دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری با قرائت بیانیه هیات داوران را قرائت کرد ضمن اینکه فاطمه فروزان دبیر جشنواره نیز گزارش از روند برگزاری دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری با محوریت بانک اقتصادنوین ارایه کرد.

در ادامه برگزیدگان دومین "جشنواره نقد صنعت بانکدای با محوریت بانک اقتصادنوین" در بخش‌های شش‌گانه کاریکاتور و صدا و سیما به شرح زیر مورد قدردانی قرار گرفتند:

بخش اول: نقش نظام بانکی در بازار سرمایه
نفر اول: علی طهماسبی از هفته نامه تجارت فردا با مطلب "افشاگری یا سرپوش؟"
نفر دوم: میلاد محمدی از هفته نامه تجارت فردا با مطلب "مورد بدون تعارف ورشکستگی بانکی"
نفر سوم: مجید حیدری از روزنامه دنیای اقتصاد با مطلب "چرخش نرخ در بازار پول"

بخش دوم: نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی کشور با تاکید بر جنبش‌های تولید و اقتصاد مقاومتی
نفر اول: محسن شمشیری از روزنامه تعادل با مطلب "دردسرهای یکسان سازی نرخ ارز برای ریسک تجاری"
نفر دوم: احمد میر خدایی از رونامه شرق با مطلب "تسعیر ارز، آخرین راه نجات"
نفر سوم مشترک: محمد حسن سیدزاده از روزنامه صمت با مطلب "اصلاحیه به سود تولید" و زینب عبدی از روزنامه صمت "ضرورت تشکیل بانک تخصصی، نیاز صنایع کوچک"

بخش سوم: نقش نظام بانکی در حوزه خدمات نوین و مشتری محوری
نفر اول: حجت صالحی از روزنامه آرمان با مطلب "بانک محرم اسرار نیست"
نفر دوم: محسن جندقی از سایت بانک مردم با مطلب "شکنجه بانک‌ها توسط فین‌تک‌ها"
نفر سوم: احسان باقری از سایت بانکداری الکترونیک با مطلب "الزامات فروش متقاطع"

بخش چهارم: نقش نظام بانکی در عرصه بین‌المللی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی
نفر اول: محمود غلامی از روزنامه دنیای اقتصاد با مطلب "نظام بانکی و مساله FATCA"
نفر دوم: مریم سالاری از روزنامه ایران با مطلب "ایران و اف ای تی اف دوراهی انزوا یا حضور فعال"
نفر سوم: مریم سلیمی از خبرگزاری تسنیم با مطلب "3 اولویت سرمایه‌گذاری ایران در پسا تحریم"

بخش پنجم: نقش نظام بانکی درحوزه فرهنگی و ایفای مسوولیت اجتماعی
نفر اول: میثم قاسم زاده از خبرگزاری برهان با مطلب "با پدیده‌ی شوم فساد چگونه مقابله کنیم؟"
نفر دوم: رضا کربلایی از روزنامه همشهری با مطلب "کارت اعتباری و بانک‌ها"
نفر سوم: افشین امیر شاهی از روزنامه شهروند با مطلب "آیا بی مسئولیتی حد و مرزی ندارد؟"

بخش ششم: بررسی آثار سیاست‌ها ، قوانین و متغیرهای بیرونی بر عملکرد نظام بانکی
نفر اول: علی قاسمی از سایت ایبنا برای گفت‌وگوی "43 درصد اقتصاد قابل ردیابی نیست"
نفر دوم: احسان شمشیری از روزنامه تعادل با مطلب "نوش‌داروی ادغام بانک‌ها و موسسات اعتباری در دستور کار"
نفر سوم: زهره دریغ گفتار، میثم طاهری و محمد مهدی بهرامی با مطلب "افزایش استقبال از اوراق بهادار پس از کاهش سود بانکی" در قالب میزگرد از گروه اقتصادی ایرنا

بخش کاریکاتور
نفر اول: احسان گنجی
نفر دوم مشترک: علی درخشی و هادی حیدری
نفر سوم: فیروزه مظفری

بخش رادیو و تلویزیون
نفر اول: رضوان باصفا از خبرگزاری صدا و سیما به خاطر "گزارش‌های کاهش نرخ سود سپرده"
نفر دوم: امیر اصلان خانی از خبرگزاری صدا و سیما به خاطر "گفت‌وگوهای بررسی و نقد نظام بانکی در حوزه بنگاه‌داری"
نفر سوم: سرویس تصویری شبکه خبری ایبنا به دلیل مجموعه "گفت‌وگوهای کارشناسی در خصوص تحول نظام بانکی"

با حضور سه گروه تخصصی داوری آثار دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین” مورد بررسی قرار می‌گیرد

1395/11/30

همزمان با پایان مدت زمان مشارکت در دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"داوری آثار واصله به دبیرخانه جشنواره در سه بخش اقتصادی، رسانه‌ا‌‌ی و کاریکاتور آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین با حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اول خرداد ماه سال جاری آغاز و تا پایان دی ماه ادامه داشت.

داوری این جشنواره در سه بخش انجام می‌شود که دکتر مجید رضاییان ریاست شورای داوری را بر عهده دارد. داوران گروه رسانه ای جشنواره شامل دکتر هادی خانیکی، دکتر احمد توکلی، دکتر محمد دادگران، دکتر فریدون صدیقی و دکتر یونس شکرخواه می‌باشد، ضمن اینکه دکتر کامران ندری، دکتر رامین مجاب و دکتر ناهید همتی نیز داوری بخش اقتصادی را بر عهده خواهند داشت. داوری بخش طرح و کاریکاتور نیز توسط کامبیز درم بخش و همکاری گروه پرشین کارتون انجام خواهد شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره در فراخوان آثار در گروه‌های سه‌گانه رسانه‌ای شامل رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و مجلات اقتصادی و غیر اقتصادی)، رسانه‌های مجازی (سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی) و رسانه‌های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) جمعا 848 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در مقایسه با دوره نخست از رشد چشمگیری برخوردار بوده است. ضمن اینکه در این دوره بیش از 70 اثر در قالب طرح و کاریکاتور مرتبط با محورهای شش‌گانه جشنواره نیز به دبیرخانه ارسال شده است.

برگزیدگان دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین در اختتامیه این جشنواره که اسفند ماه جاری برگزار می‌شود معرفی خواهند شد.

دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی کشور با تاکید بر بخش‌های تولیدی در چارچوب اقتصاد مقاومتی، نقش نظام بانکی در بازار سرمایه، نقش نظام بانکی در توسعه خدمات نوین و مشتری محوری در فضای رقابتی، نقش نظام بانکی در حوزه فرهنگی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بررسی آثار سیاست‌ها، قوانین و متغیرهای بیرونی بر عملکرد نظام بانکی و فضای کسب و کار، نقش نظام بانکی در عرصه بین‌الملل و توسعه ارتباطات بانکی و تسهیل جذب سرمایه‌گذاران خارجی شش موضوع اصلی جشنواره دوم نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین است.

گفتنی است نخستین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"، سال گذشته برگزار شد که این جشنواره با استقبال فعالان عرصه رسانه همراه شد و آثار برگزیده جشنواره در روزهای پایانی سال گذشته با حضور دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از استادان و فعالان عرصه رسانه معرفی شدند و پدیدآورندگان آثار مورد قدردانی قرار گرفتند.

گفتنی است در آثار ارسالی، مقالات و نقدهای مرتبط با بانک اقتصادنوین، در اولویت بررسی‌ها و انتخاب قرار خواهند گرفت.

مهلت مشارکت در دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین" تمدید شد

1395/10/08

با توجه به استقبال خبرنگاران، تحلیل‌گران و صاحب نظران مباحث بانکی از مشارکت در دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"، مهلت شرکت در این جشنواره و ارسال آثار تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، بر این اساس دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین با حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که از اول خرداد ماه سال جاری آغاز شده تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان به مشارکت در این جشنواره تا زمان فوق برای ارسال آثار فرصت دارند.

دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"، در سه گروه رسانه‌ای شامل رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و مجلات اقتصادی و غیر اقتصادی)، رسانه‌های مجازی (سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی) و رسانه‌های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) برگزار می‌شود و آثار منتشر شده در این گروه‌ها، حایز شرایط حضور در جشنواره خواهد بود ضمن اینکه در دومین جشنواره، آثار طراحی و کاریکاتور مرتبط با موضوعات شش‌گانه نیز پذیرفته و داوری خواهد شد.

نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی کشور با تاکید بر بخش‌های تولیدی در چارچوب اقتصاد مقاومتی، نقش نظام بانکی در بازار سرمایه، نقش نظام بانکی در توسعه خدمات نوین و مشتری محوری در فضای رقابتی، نقش نظام بانکی در حوزه فرهنگی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بررسی آثار سیاست‌ها، قوانین و متغیرهای بیرونی بر عملکرد نظام بانکی و فضای کسب و کار، نقش نظام بانکی در عرصه بین‌الملل و توسعه ارتباطات بانکی و تسهیل جذب سرمایه‌گذاران خارجی شش موضوع اصلی جشنواره دوم نقد صنعت بانکداری- با محوریت بانک اقتصادنوین است.

گفتنی است، دریافت آثار از اول خرداد ماه سال جاری آغاز و تا یکم بهمن ماه، ادامه خواهد داشت و مقالات و نقدهای نگارش شده نیز باید در دوره زمانی یکم آذر 1394 لغایت یکم بهمن ماه 1395 تولید و منتشر شده باشند. شرکت کنندگان حداکثر تا همین تاریخ، فرصت دارند تا نسبت به ارسال آثار خود از طریق سایت اینترنتی http://naghdfestival.enbank.ir به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

لازم به ذکر است نخستین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"، سال گذشته برگزار شد که این جشنواره با استقبال فعالان عرصه رسانه همراه شد و آثار برگزیده جشنواره در روزهای پایانی سال گذشته با حضور دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از استادان و فعالان عرصه رسانه معرفی شدند و پدیدآورندگان آثار مورد قدردانی قرار گرفتند.

گفتنی است در آثار ارسالی، مقالات و نقدهای مرتبط با بانک اقتصادنوین، در اولویت بررسی‌ها و انتخاب قرار خواهند گرفت.

دعوت برای مشارکت در دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"

1395/09/09

بانک اقتصادنوین از خبرنگاران، تحلیل‌گران و صاحب نظران مباحث بانکی دعوت کرد با مشارکت خود در دومین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین" بر غنای آثار این جشنواره بیافزایند.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین با حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اول خرداد ماه سال جاری آغاز و تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت.

این جشنواره در سه گروه رسانه‌ای شامل رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و مجلات اقتصادی و غیر اقتصادی)، رسانه‌های مجازی (سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی) و رسانه‌های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) برگزار می‌شود و آثار منتشر شده در این گروه‌ها، حایز شرایط حضور در جشنواره خواهد بود ضمن اینکه در دومین جشنواره، آثار طراحی و کاریکاتور مرتبط با موضوعات شش‌گانه نیز پذیرفته و داوری خواهد شد.

نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی کشور با تاکید بر بخش‌های تولیدی در چارچوب اقتصاد مقاومتی، نقش نظام بانکی در بازار سرمایه، نقش نظام بانکی در توسعه خدمات نوین و مشتری محوری در فضای رقابتی، نقش نظام بانکی در حوزه فرهنگی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بررسی آثار سیاست‌ها، قوانین و متغیرهای بیرونی بر عملکرد نظام بانکی و فضای کسب و کار، نقش نظام بانکی در عرصه بین‌الملل و توسعه ارتباطات بانکی و تسهیل جذب سرمایه‌گذاران خارجی شش موضوع اصلی جشنواره دوم نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین است.

گفتنی است، دریافت آثار از اول خرداد ماه سال جاری آغاز و تا یکم دی ماه، ادامه خواهد داشت و مقالات و نقدهای نگارش شده نیز باید در دوره زمانی یکم آذر 1394 لغایت یکم دی ماه 1395 تولید و منتشر شده باشند. شرکت کنندگان حداکثر تا همین تاریخ، فرصت دارند تا نسبت به ارسال آثار خود از طریق سایت اینترنتی http://naghdfestival.enbank.ir به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

لازم به ذکر است نخستین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"، سال گذشته برگزار شد که این جشنواره با استقبال فعالان عرصه رسانه همراه شد و آثار برگزیده جشنواره در روزهای پایانی سال گذشته با حضور دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از استادان و فعالان عرصه رسانه معرفی شدند و پدیدآورندگان آثار مورد قدردانی قرار گرفتند.

گفتنی است در آثار ارسالی، مقالات و نقدهای مرتبط با بانک اقتصادنوین، در اولویت بررسی‌ها و انتخاب قرار خواهند گرفت.

با حضور خبرنگاران و همزمان با سالروز تاسیس بانک اقتصادنوین پوستر دومین جشنواره "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین" رونمایی شد

1395/05/20

طی مراسمی از پوستر دومین جشنواره “نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین” رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در این مراسم که با حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی، استادان ارتباطات، مدیران ارشد بانک اقتصادنوین و همزمان با “20 مرداد” سالروز تاسیس بانک اقتصادنوین به عنوان طلایه‌دار نظام بانکداری خصوصی کشور برگزار شد، ابعاد اجرایی و محورهای جشنواره دوم تشریح شد.

در این مراسم که با حضور دکتر عقیلی، دکتر رضاییان، دکتر نفیسی و دکتر پورمرادیان از استادان حوزه ارتباطات برگزار شد، حسن معتمدی مدیرعامل بانک اقتصادنوین ضمن تبریک 17 مرداد، روز خبرنگار بر لزوم اطلاع‌رسانی شفاف و مسئولانه در جامعه تاکید کرد.

دومین جشنواره نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین با حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اول خرداد ماه سال جاری آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد. این جشنواره در سه گروه رسانه‌ای شامل رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و مجلات اقتصادی و غیر اقتصادی)، رسانه‌های مجازی (سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی) و رسانه‌های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) برگزار می‌شود و آثار منتشر شده در این گروه‌ها، حایز شرایط حضور در جشنواره خواهد بود ضمن اینکه در دومین جشنواره آثار طراحی و کاریکاتور مرتبط با موضوعات شش‌گانه نیز پذیرفته و داوری خواهد شد.

نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی کشور با تاکید بر بخش‌های تولیدی در چارچوب اقتصاد مقاومتی، نقش نظام بانکی در بازار سرمایه، نقش نظام بانکی در توسعه خدمات نوین و مشتری محوری در فضای رقابتی، نقش نظام بانکی در حوزه فرهنگی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، بررسی آثار سیاست‌ها، قوانین و متغیرهای بیرونی بر عملکرد نظام بانکی و فضای کسب و کار، نقش نظام بانکی در عرصه بین‌الملل و توسعه ارتباطات بانکی و تسهیل جذب سرمایه‌گذاران خارجی شش موضوع اصلی جشنواره دوم نقد صنعت بانکداری- با محوریت بانک اقتصادنوین است.

نخستین جشنواره تخصصی رسانه‌ای "نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین"، سال گذشته برگزار شد که این جشنواره با استقبال فعالان عرصه رسانه همراه شد و آثار برگزیده جشنواره در روزهای پایانی سال گذشته با حضور دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از استادان و فعالان عرصه رسانه معرفی شدند و پدیدآورندگان آثار مورد قدردانی قرار گرفتند.

گفتنی است در آثار ارسالی، مقالات و نقدهای مرتبط با بانک اقتصادنوین، در اولویت بررسی‌ها و انتخاب قرار خواهند گرفت. دریافت آثار جشنواره از اول خرداد ماه تا پایان آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.