كلیات طرح جشنواره

با توجه به اینکه یکی از مهمترین ماموریت‌های سازمان‌ها ایجاد بسترهای لازم برای تعامل مستمر و سازنده با رسانه‌ها است، از این رو نخستین جشنواره نقد صنعت بانکداری با محوریت بانک اقتصادنوین سال گذشته برای نخستین بار در نظام بانک کشور، با هدف دریافت نقد منصفانه و حرفه‌ای صاحب نظران، خبرنگاران و تعمیق روابط بانک با رسانه‌های گروهی برگزار شد. 
برگزاری این جشنواره در سال گذشته علاوه بر جلب نظر مساعد کارشناسان، مدیران و فعالان صنعت بانکداری کشور، در شبکه بانکی نیز تاثیر مثبت داشت و توانست نظر مساعد فعالان این صنعت را جلب نماید. 
در کنار این مهم، استقبال اهالی رسانه از این جشنواره نیز نشان داد که بانک اقتصادنوین با درک صحیح از شرایط رسانه‌ای حاکم بر صنعت بانکی کشور، نسبت به شناخت و رفع نقاط ضعف خود برآمده است.
در این راستا برگزاری دومین جشنواره در سال جاری در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد دومین جشنواره نیز با سبک و سیاق جشنواره نخست و تغییر در برخی موضوعات مرتبط نظام بانکی برگزار شود که با توجه به نام‌گذاری سال جاری به نام  «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» این موضوع در فراخوان جشنواره مورد توجه قرار گرفت.
ذکر این نکته ضروری است که اثر بخشی جشنواره نخست موجب شد جشنواره دوم نقد صنعت بانکداری- با محوریت بانک اقتصادنوین، مورد حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.
همچنین در این جشنواره بانک مرکزی به صورت مکتوب حمایت خود را از جشنواره اعلام و لوگوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پوستر جشنواره درج گردید که این پوستر طی مراسمی همزمان با روز خبرنگار با حضور نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.